Közeleg az Akadémián a Számvetés, ami az első éves tündéreket szűri meg, hogy méltóak-e az intézményben zajló oktatásra. Mellette nehezítő tényező, hogy a felsőbb éves diákok szabad kezet kaptak arra, hogy terrorizálják az újoncokat a Pokol hete keretében. Darcy és Tory alapból nyakig benne volt ebben az örökösök fúrása miatt, de pluszba jött ez, úgyhogy erősen a túlélésre kapcsoltak. Egyre jobban kezdenek megbarátkozni az Akadémiával, kezdik úgy érezni, hogy végre tartoznak valahova, akkor is, ha kemény megpróbáltatások elé kerülnek. A próbatételek mellett fokozatosan olvadnak be az iskola mindennapi életébe, például ellátogatnak a Tündérvásárra társaikkal, ahol szórakoznak. De mindezt az örökösök sem tudják szó nélkül hagyni, mert egyre jobban érzik a fenyegetést a pozíciójukra...
Teljes káosznak éreztem ezt a regényt, annyi minden történt benne, de egyszerűen I-MÁD-TAM! Rendesen olvastatta magát a történet, hiába ez a hosszúság, egy hét alatt végeztem is a könyvvel. Egyik csavarból a másikba ugrott a sztori, és olyan érzelmi szálak, bonyodalmak alakultak ki, hogy már a végén teljesen elvesztem bennük! Folyton pörgette az agyamat, alig vártam, hogy olvashassam, és megtudjam, mi vár Toryra és Darcyra. Végre több minden derült ki a lányokról, és meg is tudtam őket különböztetni, hiszen gyakrabban kalandoztak a másik nélkül, és kerültek olyan dolgokba, amiket még egymás előtt is rejtegettek... Erősen az érzések uralták ezt a kötetet, hiszen a korábbi részben bimbódzó kapcsolatok itt mélyültek. És már nem is igazán tudtam követni! Hiszen a Vega ikrek nem szórakoztak, rendes szerelmi sokszög alakult ki, mert mindig jött valaki, aki elbizonytalanította őket. De nem változtat a tényen, hogy minden opcióval a tilosban járnak. Ennek ellenére imádtam Darcy érzelmes jeleneteit, kíváncsi vagyok arra, miként alakul az ő kapcsolata a továbbiakban. És a végén Seth felbukkanása vajon veszélybe sodorja az újdonsült párost? Tory inkább vadabb dolgokba ugrott bele, mint például egy motoros gyorsulási verseny magával az ördöggel számára, és ennek a végkimenetele gyengítette az érzelmi falait. Caleb folytatja a vadászatot Tory-ra, ebből is fakadtak olyan részek, amiket felhúzott szemöldökkel olvastam. Mindig akadt olyan fordulat, ahol a lányokkal együtt én is elbizonytalanodtam, hogy most akkor kinél kötnek ki végül. De szerintem erre még várhatok...
,,- Ó, jaj, felség! - kapott a szívéhez Geraldine, amint megpillantott. - Mi történt? Úgy nézel ki, mintha egy macska a párnádra szart volna!’’
A mellékszereplők közül Diego okozta a legnagyobb meglepetést, várom, hogy a foyltatásban mit találnak ki neki az írók. Geraldine beszólásain nagyon sokszor nevettem! Mellette egyre jobban kedvelem meg az örökösöket továbbra is team Darius, több háttérinfót tudhattam meg róluk. A tanárok továbbra is gátlástalanok, szabadon értelmezik a tanítást. Például kikészülök Washer professzortól a diákokkal egyetemben, irritáló karakter. Természetesen még mindig Orion a kedvencem, alig várom, hogy még többet kapjak belőle a folytatásban! A Számvetés előtt zajló, négy elemnek szentelt próbák nekem picit gyengék voltak. Másra számítottam, és nem volt meglepő, hogy a két főszereplő minden további nélkül teljesítették ezeket. Viszont a próbákat követő Számvetés nagyon meglepett! Teljesen más irányba vitték az írók, mint számítottam, és emiatt nekem sokkal jobban is tetszett. A próbák után még hátramaradt a telihold, ami aztán akkora meglepetést hozott magával, hogy tátott szájjal olvastam az utolsó fejezeteket.
F.
Caroline Peckham, Susanne Valenti: A számvetés - Zodiákus Akadémia 3.
The Reckoning - Zodiac Academy 3.
Kiadó: Alexandra Kiadó
Kiadás éve: 2025.
ISBN: 9789635829521 - e-könyv
720 oldal
Kérdésedre a választ a holdfogyatkozás adja meg.
De ha rálelsz az igazságra, ne hagyd, hogy hatalmukba kerítsenek az árnyak.
Kezdetét vette a pokol hete.
A végzős diákok azt a feladatot kapták, hogy kínszenvedéssé tegyék az elsőévesek életét, miközben mi a Számvetésre készülünk – a megmérettetésre, amely végérvényesen eldönti, hogy a Zodiákus Akadémián maradunk, vagy elveszítjük e világbéli helyünket.
A holdfogyatkozás közeledtével azonban nekem és nővéremnek a vizsgáknál jóval komolyabb dolgok miatt kell aggódnunk.
Valamiféle sötét összeesküvés van kibontakozóban, és az árnyak egyre közelebb merészkednek.
Úgy tűnik, ellenségeink sokkal hatalmasabbak lehetnek, mint feltételeztük.
A fenébe, ki gondolta volna, hogy ekkora szívás hercegnőnek lenni?



Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése