2024. október 20., vasárnap

A nagy visszatérés - könyvértékelés

Jó helyre kerül a regény a polcon

Hatalmas rajongója vagyok immáron öt éve Elle Kennedy munkásságának, de kifejezetten az Off-Campus sorozatának. Egyszerűen imádom a Briar egyetem hoki csapatának a sztoriját, legyen szó bármelyik szereplőről. Mellette a spin-off könyvek, a Briar U is a kedvenceim, hiszen egy-egy korábbi mellékszereplő kapott nagyobb hangsúlyt, és külön történetet, mint például a hoki románc Rómeó (Jake Connelly) és Júliája (Brenna Jensen) A kockázatban.

Tavaly tavasszal megjelent hazánkban a sorozat ötödik könyve, amelynél Kennedy leporolta az eredeti karaktereket, és mindenki kapott egy kisebb novellát, ami a jövőjükkel foglalkozott. Akkor láttam a hírt, hogy nemsokára újabb, az Off-Campushoz kapcsolódó sorozat fog megjelenni, Campus Diaries – vagy magyarul, Briar-naplók – néven. Ahogy a Briar U sorozathoz, úgy ehhez is szkeptikusan álltam, de szinte 100%-ig biztos voltam abban, hogy ez a könyv is a polcomon fog landolni, hiszen gyenge vagyok ilyen tekintetben. Főleg, ha erről a sorozatról van szó.

Kicsit tartottam attól, hogy ez már egy plusz spin-off lesz az eredeti történethez, és lehetséges, hogy már ennyit nem bír el ez az egész, így rontani fog rajta. De nyilván nem bírtam megállni, hogy ne adjak esélyt az első résznek, ami a The Graham Effect vagy más néven A Graham-hatás címet kapta. És igen, ebből már sejthető, hogy Garrett Graham átadta a stafétát és egyenesen a lánya szemszögéből kapunk egy könyvet.

2024. október 8., kedd

Kalandos visszatérés - könyvértékelés

Az előző bejegyzésben a kezdeti, döcögős olvasást követően elmerültem K. A. Tucker könyvében. De annyira, hogy gondoltam, időt kell szakítanom a folytatására is. Hiszen úgy ért véget Az egyszerű Vadon, hogy láttam benne a potenciált a felfelé ívelő cselekményre a következő részre. És kihasználtam az alkalmat, hogy a már régen várt előrendelt könyvem kiszállítása csúszott kicsit.

Így ráérős időmben beszereztem e-könyvben Calla és Jonah történetének folytatását. Megadtam az esélyt újra az írónak és a Wild at Heart – Vad szívvel kötetnek is. Hiszen valahol az első regény végére megkedveltem Calla-t, ahogy fejlődött, és elengedte nagyvárosi, elkényeztetett személyiségét, és közel kerültek egymáshoz a morcos, jeti kinézetű Jonah-val. Viszont a végére nem csak édesapja elvesztése hagyta űrt kellett kezelnie a lánynak, hanem Jonah hiányát is. De a jóképű pilótának erre is voltak tervei!

Valahogy nem volt meglepetés, hogy mi vár rám ebben a regényben, hiszen az előző könyv utolsó oldalán elég jól megágyazott az egésznek az író. Ahogy Jonah megjelent Calla torontoi otthonának verandáján, borítékolható volt, hogy a lány feladja életét, és pilótájával visszamegy a vadregényes tájra. Viszont rengeteg kompromisszum várt rá, amivel szerintem még ő maga sem számolt.