2024. december 30., hétfő

Itt az év vége újra! - évösszegző

Szia kedves Olvasó!

Ismét elrepült egy év, és természetesen a blogról nem maradhat el az összegzése. Mármint, olvasás terén. Nagyon behúzott a decemberi pörgés, a munka, az ünnepi készülődés, a családdal töltött idő, de nem feledkeztem meg arról, hogy számot vessek, mi történt nálam könyvek terén.

Most, hogy kicsit elcsitult a pörgés, és maradt két nap az évből, gondoltam ideje átpörgetni, miket is lapoztam 2024-ben. Előtte azért átolvastam a tavalyi összefoglalómat, hogy milyen vonalat követtem, de nagyjából ez a séma volt meg a fejemben egyébként is.

Minden évben kitűzök egy olvasási célt, ami már egy jó ideje a 25 könyv. Ami számomra egy teljesen tartható mennyiség, de most sikerült felülmúlnom a célomat! Ugyanis december 29-én fejeztem be a 34. könyvemet, ezzel úgy gondolom le is zárhatom az évet. Utoljára 2020-ban olvastam ennyi könyvet. Idén ez 13.228 oldalt jelent, valamint 245 olvasással töltött napot az évből.

Ugyan szép számmal sikerült olvasnom, de így visszatekintve gyorsnak gondolom ezt a fajta tempót. Januártól július legelejéig összesen 21 könyvet olvastam el, hiszen volt, hogy egyet befejeztem és már aznap másikat kezdtem, vagy a rá következő nap. Ahogy tegnap próbáltam feleleveníteni az olvasmányokat, nem mindenre emlékeztem, talán emiatt is mosódik úgy össze elég sok minden. Nyilván, ez máskor is így van, hogy vannak kiemelkedő kötetek, és vannak olyanok, amikre kevésbé emlékszem már. Viszont ekkora mennyiségnél ez már jobban kijön el sem tudom képzelni, hogy akik évi 50 könyvet is olvasnak, ők hogyan emlékeznek mindenre.

2024. december 16., hétfő

Ez a regény nem kímél! - könyvértékelés

Az előző másfél hónapot a jégkorongnak szenteltem. Mind a The Graham Effect, mind a Wildfire remek kikapcsolódás volt számomra, meg hát amúgy is szeretem a könyvek terén ezt a jeges sportot. Viszont nem szakadtam ki a mozgás világából, és maradván ezen a vonalon gondoltam, ideje időt fordítanom Kennedy Ryan regényére is. 2021-ben nagyon népszerű volt ez a könyv, már akkor is nézegettem, de valahogy nem vágytam úgy rá.

Végül tavaly ősszel le is csaptam Vinteden egy példányra a Long Shot – Távoli dobás könyvből. A kosárlabda sosem volt nagy kedvencem, de úgy gondoltam, tartogathat érdekes dolgokat nekem ez a sportág.

Anno belefutottam egy értékelésbe, az alapján nagyon úgy tűnt, hogy teljesen máshogy ítéltem meg a regényt. Most, ahogy a kezembe vettem ez felderengett, és meg is erősödött bennem, ahogy az író előszavát olvastam az elején. Így mindenre számítottam, csak egy kellemes, főiskolai sport románcra nem. Vagyis, a főiskolai sport románcot megkaptam, de közel sem úgy, mint ahogy azt megszoktam, akár a fent említett történetek során.

2024. november 17., vasárnap

Maple Hills újabb története - könyvértékelés

Az októberi hónapomat és részben a novemberemet is úgy látszik, a jéghokis csapattagoknak szenteltem. Hiszen Elle Kennedy régóta vágyott könyve, a The Graham Effect után egy újabb, jeges sportot kedvelő sorozathoz nyúltam. Augusztusban olvastam Hannah Grace megosztó regényét, a Maple Hills első részét, és mivel nekem bejött valamennyire a Jégtörő, gondoltam ideje figyelmet szenteltem a második kötetnek is.

Hiszen idén tavasszal már mi, magyar olvasók is örvendhettünk vagy épp nem, az előző könyv megosztottsága után a hazai fordításnak is. A Wildfire – Futótűz hasonló grafikát kapott a borítójára, mint az előző könyv, ami szerintem aranyos. Bár, a könyv komolyabb témájához talán túl gyermeteg ez a rajz. Az első kötetben már megismert szereplő, Russ Callaghan, vagyis Muffin kerül előtérbe, az ő történetét meséli el ez a könyv.

Így két hónappal később megmondom őszintén, annyira már nem emlékeztem a szereplőkre, olvasás közben ugráltak elő az emlékek, hogy ki kicsoda, hova kapcsolódik, vagy hogy egyáltalán mi is történt az első részben, Stassie és Nathan körül. Apróbb visszautalások segítettek felvenni a fonalat, így együtt sodródtam a karakterekkel végül.

2024. október 20., vasárnap

A nagy visszatérés - könyvértékelés

Jó helyre kerül a regény a polcon

Hatalmas rajongója vagyok immáron öt éve Elle Kennedy munkásságának, de kifejezetten az Off-Campus sorozatának. Egyszerűen imádom a Briar egyetem hoki csapatának a sztoriját, legyen szó bármelyik szereplőről. Mellette a spin-off könyvek, a Briar U is a kedvenceim, hiszen egy-egy korábbi mellékszereplő kapott nagyobb hangsúlyt, és külön történetet, mint például a hoki románc Rómeó (Jake Connelly) és Júliája (Brenna Jensen) A kockázatban.

Tavaly tavasszal megjelent hazánkban a sorozat ötödik könyve, amelynél Kennedy leporolta az eredeti karaktereket, és mindenki kapott egy kisebb novellát, ami a jövőjükkel foglalkozott. Akkor láttam a hírt, hogy nemsokára újabb, az Off-Campushoz kapcsolódó sorozat fog megjelenni, Campus Diaries – vagy magyarul, Briar-naplók – néven. Ahogy a Briar U sorozathoz, úgy ehhez is szkeptikusan álltam, de szinte 100%-ig biztos voltam abban, hogy ez a könyv is a polcomon fog landolni, hiszen gyenge vagyok ilyen tekintetben. Főleg, ha erről a sorozatról van szó.

Kicsit tartottam attól, hogy ez már egy plusz spin-off lesz az eredeti történethez, és lehetséges, hogy már ennyit nem bír el ez az egész, így rontani fog rajta. De nyilván nem bírtam megállni, hogy ne adjak esélyt az első résznek, ami a The Graham Effect vagy más néven A Graham-hatás címet kapta. És igen, ebből már sejthető, hogy Garrett Graham átadta a stafétát és egyenesen a lánya szemszögéből kapunk egy könyvet.

2024. október 8., kedd

Kalandos visszatérés - könyvértékelés

Az előző bejegyzésben a kezdeti, döcögős olvasást követően elmerültem K. A. Tucker könyvében. De annyira, hogy gondoltam, időt kell szakítanom a folytatására is. Hiszen úgy ért véget Az egyszerű Vadon, hogy láttam benne a potenciált a felfelé ívelő cselekményre a következő részre. És kihasználtam az alkalmat, hogy a már régen várt előrendelt könyvem kiszállítása csúszott kicsit.

Így ráérős időmben beszereztem e-könyvben Calla és Jonah történetének folytatását. Megadtam az esélyt újra az írónak és a Wild at Heart – Vad szívvel kötetnek is. Hiszen valahol az első regény végére megkedveltem Calla-t, ahogy fejlődött, és elengedte nagyvárosi, elkényeztetett személyiségét, és közel kerültek egymáshoz a morcos, jeti kinézetű Jonah-val. Viszont a végére nem csak édesapja elvesztése hagyta űrt kellett kezelnie a lánynak, hanem Jonah hiányát is. De a jóképű pilótának erre is voltak tervei!

Valahogy nem volt meglepetés, hogy mi vár rám ebben a regényben, hiszen az előző könyv utolsó oldalán elég jól megágyazott az egésznek az író. Ahogy Jonah megjelent Calla torontoi otthonának verandáján, borítékolható volt, hogy a lány feladja életét, és pilótájával visszamegy a vadregényes tájra. Viszont rengeteg kompromisszum várt rá, amivel szerintem még ő maga sem számolt.

2024. szeptember 29., vasárnap

VADregényes tájakon - könyvértékelés

Év elején olvastam Mona Kasten regényét, akkor említettem, hogy ezzel együtt volt egy másik felkapott könyv, ami már ezer éve csücsül a polcomon. Idén több olyan regényt beterveztem olvasásra, amiket már egy ideje na jó, évek óta halasztok. A terveim között szerepelt K. A. Tucker műve is. Most, hogy beköszöntött az igazán őszi időjárás, átmenet nélkül, kuckózás közben elő is vettem a kötetet.


Tavalyi évben ismét felpörgött az adott sorozat, hiszen megjelent a második rész, illetve egy kiegészítő, kis karácsonyi kötet. Természetesen, ismét későn érkező vagyok, és én még csak most találkozok az első résszel, Az egyszerű Vadonnal (The Simple Wild). Újabban sorozatokba fogok, amiknek a pénztárcám nem nagyon tud örülni, illetve a könyves polcom sem, hely hiányában. Úgy voltam vele, hogy a fülszövege alapján ez a könyv nagyjából mindent összefog, amit szeretek: rubin pöttyös sorozatban van, felnőttek a szereplők különböző problémával, a hirtelen bekopogtató szerelem, ami egy nem épp szimpatikus srác oldaláról érkezik, illetve az utazás festői tájakon. Nekem aztán nem kellett ennél több, hogy útnak induljak egy remek szórakoztató történeten!

2024. szeptember 15., vasárnap

Meddig maradhat titokban minden? - könyvértékelés

Nem vagyok egy hatalmas krimi fogyasztó, de nem is vetem meg a műfajt. Néha napján becsúszik egy-egy regény, amin kicsit izgulhatok, nyomozhatok, aztán feledésbe is merül számomra. Már egy ideje fel-feljött közösségi oldalakon Holly Jackson regénye. Mindenki dicsérte, kevés negatív kritikába futottam, így tavasszal én is lecsaptam egy példányra Vinteden.

Az olvasáshoz a löketet az adta meg, hogy kijött a könyv sorozat adaptációja a Netflixen, így gondoltam, ideje már elolvasnom nekem is a regényt, ami nem más, mint a Jó kislányok kézikönyve gyilkossághoz. Utána pedig jöhet a sorozat, bár így túlságosan ki szoktam elemezni az adott filmet, de majd meglátom, lesz-e hangulatom hozzá.

Nem volt túl sok elvárásom a történet iránt, gondoltam lesz egy iskolás nyomozás, könnyen rájövök az elkövető kilétére, aztán el is felejtem a művet. Persze, megint téves következtetést vontam le, mert Holly Jackson rendesen változtatott ezzel a könyvével a krimihez való hozzáállásomhoz! Rég fogtam a kezemben ennyire izgalmas, figyelmemet lekötő regényt, amiben én is együtt fejtegettem a felmerülő talányokat a főszereplővel!

2024. szeptember 1., vasárnap

Mi a kedvenc szavad? - könyvértékelés

Nyár elején olvastam Christina Lauren szerző párostól egy számomra ízig-vérig nyár indító történetet. A Nem mézes hetek megvett kilóra, nagyon szerettem a könnyed, vidám sztorit. Akkor már régen pihent a polcomon egy másik könyv az íróktól, amibe még talán március környékén szerettem bele. Plusz pont, hogy csak éldekorált változatban került itthon kiadásra, ennek szépsége azt is felülírta nálam, hogy amúgy teljesen rózsaszín az egész kötet. Szóval, a vidám könyvük után tudtam, hogy még a nyár folyamán sort fogok keríteni erre a regényre is!

A fülszövege alapján egy igazán romantikus sztorira számítok a Szerelem és egyéb szavak lapjain. A borítón lévő grafikák alapján tipikus „kuckózós” olvasmány ez nekem, de ahogy elkezdtem olvasni, rájöttem, hogy ezek az ábrák apró utalások a történetre. Miután hirtelen fejest ugrottam az olvasásba, 60 oldal környékén erősödött bennem az érzés, hogy mekkorát tévedtem azzal, hogy a borító és a tartalma alapján ítéltem meg ezt a könyvet!

Főszereplők az olvasással kerülnek egymáshoz közel

Ugyanis a szerzőpáros a korábbi vicces romantikus regénye után sokkal komplexebb témába nyúlt bele, amivel mély vizekre is eveztek. Nem új keletű a történet alapja, hiszen a főszereplők jelen esetben is gyerekkori barátokként lesznek szerelmesek egymásba, eltávolodnak és évekkel később újra találkoznak. Viszont az egész szerintem zseniálisan van felépítve, mindvégig magával vitt a történet!

2024. augusztus 25., vasárnap

A szerződésre figyelni! - könyvértékelés

Mivel sikerült jól megtolni az augusztusi hónapot olvasás terén jól jött a 2 hetes szabadság, és egy rövidke könyv így gondoltam, nekilátok egy újonnan beszerzett példánynak. Ahelyett, hogy csökkenteném a korábbi olvasatlan könyvek számát, de hát ez már csak ilyen. Már egy ideje piszkálja a fantáziámat Lauren Asher trilógiája, a Dreamland Billionaires.

Itthon egyelőre az első kötet jelent meg, ami a The Fine Print – Az apró betűs rész nevet kapta. Szokásosan ez a regény is a TikTokon keltette fel az érdeklődésemet, rengeteg rövidebb videó jött szembe velem, ahol idézeteket osztottak meg a könyvből, vagy épp összefoglalókat mondtak el róla. Érdekesnek találtam a sztorit, illetve az általam kedvelt témák közé is beillett, így nyilván kapott egy esélyt tőlem ez az átlag hosszúságú könyv.

Elsőre úgy éreztem, hogy ez egy klasszikus morcos pasi és folyton vidám kedves csaj történet lesz. Egy picit tartottam is attól, hogy a főszereplő lány, Zahra túlságosan cuki, cukormázas karakter lesz. Viszont szerencsére nem így történt.

2024. augusztus 19., hétfő

Fel a jégkorit! - könyvértékelés

Mostanában nem olvastam BookTok szenzációt, de már tűkön ülve vártam, hogy mikor állhatok neki ennek a könyvnek. Szerintem tavaly ősz vége óta vadászom, de valahogy mindig úgy voltam vele, hogy elég megosztó könyv lett, sokalltam érte így az árát, nem mertem kockáztatni. Vinteden is nézelődtem, de sokszor szerintem irreális áron kínálták a példányokat, olykor szállítással együtt a bolti árat is meghaladta, amibe került volna.

Mai napig dobál fel a TikTok friss videókat Hannah Grace könyvével kapcsolatban. Sőt, már megjelent hazánkban a folytatás, hiszen ez egy sorozat, ami Maple Hills néven fut. Izgatottan, de vegyes érzésekkel álltam neki így az Icebreaker, vagy magyarul a Jégtörő című regényének! Úgy voltam vele, hogy hiába a sok vegyes értékelés – többen lehúzták egyébként, rengetegen emelték ki, hogy túlírt, sok minden idegesítő benne – illetve a nagy felhajtás körülötte, adnom kell neki egy esélyt. Kiderült amúgy, hogy Elle Kennedynek köszönhetően az egyetemista hoki csapatos könyvek a gyengéim, így azt mondtam, miért ne? Nyitok valami újdonság felé. Emellett több olyan videó jött szembe velem, ahol külföldi jégkorongozó srácoknak adták a könyvet olvasásra. Már az ő reakciójukból is azt mondtam, hogy jó, én ezt el fogom olvasni, akármilyen is.

2024. augusztus 11., vasárnap

A tiltott gyümölcs mindig édes - könyvértékelés

Rászoktam már arra, hogy másodkézből vásárolok könyveket, hiszen eléggé elszálltak a könyv árak is minden más mellett. Néha azért felnézek a Könyvmolyképző oldalára, milyen újdonságokat tartogatnak. Ott láttam meg korábban, hogy előkészületben van Elle Kennedy egy új regénye ami sajnos egyelőre nem a The Graham effect. Mivel az egyik kedvenc íróm, így gondoltam nemsokára úgyis megszerezhetem ezt is, ráadásul a tartalma is megfogott.

Az viszont egy picit lelombozott, hogy egy csekély, 240 oldalas kis könyvecske lesz a Bad Apple avagy a Tiltott gyümölcs. Viszonylag ritkán találkozom ilyen rövidebb regényekkel, megszoktam a 300 oldal feletti könyveket, de újabban 400 oldal felettiekhez nyúlok. Aztán rájöttem, hogy felesleges ezen pörögnöm, hiszen az egyik kedvenc íróm, teljesen mindegy hány oldal a könyve, garantálható számomra a kikapcsolódás és a szórakozás.

Egyébként a terjedelme miatt nem rendeltem kiadói oldalról, mert a szállítás már sokat dobott volna rajta. Ismét másodkézből szereztem be, de sajnos kicsit az utazást megsínylette felém. Figyeljetek mindig a csomagolásra, nem kell csilivili semmiből, csak legyen esetleg több rétegű, ne essen baja semminek. Nyilván, a betűk nem estek ki a könyvből, de kicsit csalódott voltam, hogy a hátsó borítója, és így pár lap megtört, meggyűrődött…

2024. augusztus 4., vasárnap

Végső elszámolás a múlttal - könyvértékelés

Ahogy írtam korábban, a júliusi hónapomat Anne L. Green egy trilógiájával sikerült eltöltenem. Ugyan nem így terveztem, de utólag bevallom, nem is bánom, hogy tolódott júniusról a Hatalom, mámor, Toszkána sorozat olvasása. Az első rész nem igazán pörgött fel, viszont a másodikban, a Toszkán örökösben annyi minden történt, hogy csak kapkodtam a fejemet. Pár rész családi titkok/gyanú árnyékában kijött volna belőle, de hát nekem ezek a guilty pleasure tv műsorok, úgyhogy a második rész kifejezetten tetszett a könyvek közül.

Legfőként Bianca szála foglalkoztatott, így nem késlekedtem, azonnal ugrottam a folytatásra – szintén e-könyv kiadásban. A záró rész, a Toszkán rejtély címet kapta. Ennek alapján bízok benne így olvasás előtt előre elkezdtem a bevezetőt megírni, hogy minden korábbi kérdésre választ fogok kapni, és megtartja azt a szédületes iramot a cselekmény, amit az előző regényben tapasztaltam.

2024. július 28., vasárnap

Megszédít a múlt - könyvértékelés

Az előző bejegyzésben Anne L. Green Hatalom, mámor, Toszkána című trilógiájának nyitó könyvével foglalkoztam. Már egy jó ideje várta a sorát a polcomon, és igazi nyári olvasmányként kaptam a kezembe. Annyira ugyan nem pörgött fel, mint vártam, de a függő vége szólt akkorát, hogy a folytatásával ne késlekedjek.

Így gyorsan le is csaptam e-könyv formátumban a második részre, ami a Toszkán örökös címet kapta. És ahogy haladtam a regénnyel, úgy utalt duplán is a cím a cselekményre, de nem akarom lelőni a poént. Kíváncsian vártam, hogy milyen titkok kerülnek a felszínre Daniele és Katie kapcsolata alatt, illetve hogyan alakul tovább a birtok sorsa.

Mindig kicsit gondolkozom azon, hogyan is írjak trilógiákról. Sokszor csináltam azt, hogy mondjuk a második-harmadik részt egy bejegyzésbe írtam. Ilyenkor általában az első könyv felvezeti a történetet, a második elmélyíti, a harmadik pedig megadja a csattanót. Anne L. Green Csábító trilógiájáról már írtam, ott annyira bejött a sorozat, hogy külön szedtem a regényeket. Annak nyomán próbáltam meg jelen esetben is összehozni a blogbejegyzéseket. Ugyan hasonlóképp éreztem most is a könyveket illetően, de nem kókadt el a lelkesedésem a mostani trilógia iránt!

2024. július 10., szerda

Kalandozás a Toszkán borvidékeken - könyvértékelés

Jó régen fedeztem fel Anne L. Green munkásságát. Azóta is nagyon szeretem a maffiás-szerelmi történeteit. Utoljára két éve a Csábító sorozatával foglalkoztam, ami nagyon megnyert magának. Fordulatos volt három könyvön át a személyiség tolvaj Nikoval és Oliviával kalandozni. Azóta egy nagyobb rendelés során véletlenül szúrt szemet egy másik sorozata. Felkeltette érdeklődésemet a címe, a témája, illetve nem utolsósorban a borítója is.

A Hatalom, mámor, Toszkána című sorozat első könyvével leptem meg magamat, így a Toszkána vére két éve vár a sorára. Ha már az előbbi könyvemet a nyár jegyében kezdtem el olvasni, ezt is ilyen gondolatokkal csaptam hozzá az olvasási tervemhez. Ugyan júniusban nem sikerült teljesítenem ezt, de utolsó napokban már el tudtam kezdeni. És hála a nyári szabadságomnak, elég gyorsan is haladtam vele, beszippantott Cathlyn kalandozása a borvidéken.

Már meg is feledkeztem az írónő sajátosságáról, de még mindig nagyon jó ötletnek tartom a könyveiben azt, hogy minden fejezete előtt egy-egy idézetet szúr be. Ez nekem mindig ad egyfajta alapot az adott fejezet hangulatához. Valamint ebben a regényben a főszereplő váltakozó szemszögéhez igazítva egy-egy ábra van jelen az új fejezeteknél. Ugyan ezek apróságok, de nekem ezek mindig csak hozzátesznek az adott könyvhöz.

2024. június 30., vasárnap

(Rém)Álom nászút - könyvértékelés

Tavalyi nyaram nagy kedvence volt a Spanyol szerelmi átverés. Imádtam a könnyed, kedves kis romantikus történetet! Utána persze rengetegszer botlottam egy másik könyvbe. Elkerülni sem tudtam volna Christina (Hobbs és) Lauren (Billings) feltűnő, sárga borítós regényét. A fülszöveget látván gondoltam ez is hasonló történet lehet, és Elena Armas után nem zárkóztam el attól, hogy adok a páros munkásságának is egy esélyt.

Tavaly úgy alakult, hogy épp lecsaptam egy példányra másodkézből, majd rá két hétre szülinapomra is meglepett egy barátnőm vele. Ez csak egy plusz emlék a könyvhöz nekem. Miután beköszöntött a jó idő, és az ehavi terveim között szerepelt végre a Nem mézes hetek, gondoltam akkor ideje is nekilátnom. Bíztam abban, hogy hasonlóképp fogja megalapozni a nyári hónapjaimat, mint a tavalyi regény.

Két esküdt ellenség Hawaiin

Már a könyv tartalmának első mondata előre vetítette számomra, hogy itt bizony egy jó kis enemies to lovers sztori lesz kilátásban. Szeretem ezt a műfajt, főleg ha mindez egy könnyed, humoros köntösben van tálalva. Nos, ez is megvolt a képzeletbeli listámon, hiszen nem egyszer nevettem hangosan a két írónő stílusán. Rengeteg komikus helyzetbe került a főszereplő páros, na de ennyire ne szaladjunk előre.

2024. június 15., szombat

Te meddig jutsz a hajszában? - könyvértékelés

Off: Az idei évem nagyon jól alakult olvasás terén, illetve sikerült a blogra is egy adott rendszerességet beállítanom. Viszont most érzek egy töréspontot, és olvasási válságot. Remélem, nem tart sokáig, mert rengeteg könyv vár még rám. Szóval emiatt volt egy kis kiesés most.

Mivel a májusi tervezett olvasmányaimat elfogyasztottam sikeresen, gondoltam kitöltöm az időt egy BookTok könyvvel, ami ismét sokszor jött szembe velem. Igen, már megint felkapott könyv jön. Nagyon megfogott a szép borítója, illetve az a pár részlet, amit megosztottak a regényből. Gyorsan utána is néztem Diana Hunt-nak, és kellemes meglepetésként ért, hogy magyar a szerző. Többen is dicsérték az Őrületben című duológiáját, így kíváncsian vártam, hogy mit hoz ez a másik könyve!

A Prédák háza csodás borítója levett a lábamról, és mivel szeretem az iskolás sztorikat, így örömmel kezdtem bele az olvasásába. Egy friss megjelenésről van szó, hiszen március környékén került a boltok polcaira. Rengeteget vadásztam rá, végül ismét másodkézből sikerült hozzájutnom egy példányhoz.

2024. május 19., vasárnap

Boldog befejezés - könyvértékelés

Ebben a bejegyzésben kicsit írtam arról, hogy mi a véleményem az utálat hullámról, ami elindult az utóbbi időben Colleen Hoover írói munkássága kapcsán. Én továbbra is nagyon szeretem, amilyen stílusban ír, képes úgy hatni a lelkemre, hogy egy ponton összetöri azt, majd a végén építi újra. Többen ostorozták az It Ends with Us című regényét, amiben egy felnőtt évei elején járó lány, Lily és az idegsebész, Ryle kapcsolatát mutatja be. Mindezt beárnyékolja az a tény, hogy nem kevés bántalmazás jelenik meg ebben a viszonyban… Nem épp egy könnyed téma ez, viszont sokan beleálltak, hogy ezzel az író romantizálja az ilyen kapcsolatokat. Továbbra sem érzem úgy, hogy ez történne, hiszen végig vívódik Lily az érzelmeivel, illetve édesanyja példája nyomán próbálja keresni a megoldást életére. Kerek egészet úgy ad a sztori, ha elolvassuk a köszönetnyilvánításban leírtakat is, ahol Colleen kitért arra, hogy sajnos családja példájára született ez a regény: szüleik hasonló kapcsolatban éltek, mint a főszereplő, illetve az ő szülei…

Lily története számomra a végével nyerte el a sok keserűség után a szépségét. Az újraolvasás apropója persze az volt, hogy tavaly nyáron megjelent a sorozat második része. Illetve az is, hogy idén nyáron érkezik a mozivászonra az első könyv film adaptációja! Az It Starts with Us vagyis a Velünk kezdődik köteténél bíztam abban, hogy a régi szereplők mellett Atlas is nagyobb hangsúlyt kap, nem csak Lily leveleiben olvashatok a srácról. Ugyan kicsit kételkedtem abban, hogy kellett-e ennek a történetnek folytatás, de kíváncsian vágtam bele, ha már így felfrissítettem az emlékezetemet!

És persze nem maradhat ki egy apró bakizás sem. A címe alapján teljesen abban a hitben voltam, hogy egy előzmény történetet kapok majd Lily és Atlas fiatalkoráról. Amikor az első könyvben épp egy Ellen DeGeneres-nek címzett levélben Atlasról olvastam, beugrott, hogy ha a levelekkel ilyen részletesen bemutatja Lily érzéseit CoHo, miért kellene egy egész könyv ehhez?! Aztán a tartalmát olvasva rájöttem, hogy a Velünk kezdődik nem előzmény lesz, hanem folytatás… Nem is én lennék.

2024. május 5., vasárnap

Bosszantó románc - könyvértékelés

Nagyjából sikerült kihevernem az áprilisi mágikus hatást, amit ugyebár Holly Blacknek köszönhettem. Egyszerűben még mindig nem bírok betelni a Levegő népe sorozatával. De nyugi, most nem erről fog szólni a poszt. Ugye szokásosan az történt, hogy felkapott könyv, ah később adok esélyt neki, mit tud. Pozitívan csalódtam! Úgyhogy most felbátorodtam, és újabb nagy népszerűségnek örvendő regény felé kacsintgatok. Ana Huang művei nagyon pörögnek az utóbbi időben. A Twisted sorozat letarolta a BookTok-ot, mindenhol szembejött velem, úgyhogy gondoltam a májusi olvasási terveim előtt beiktatom a könyvet, tesztként. Aztán meglátjuk.

Sorrendben haladva, a Twisted Love-val kezdek. Én személy szerint hiányolom a magyar címet neki, az Ava & Alex alcím az egyetlen, ami hazánkban a különbséget adja a külföldi kiadásoktól. Oké, értem, hülyén hangzik a Csavart szerelem, de na. Nagyon megosztó gondolatokat olvastam a regényről, ahogy Monica Murphy könyvéről is anno, ami engem azért megnyert. Szóval nem zárkóztam el Huang művétől, hiszen még nem olvastam tőle, kíváncsian várom, mit tartogat az a könyv, ami lázban tartja a külföldi és magyar olvasókat egyaránt.

2024. április 28., vasárnap

Mindent a királyságért? - könyvértékelések

Úgy tűnik, az egész áprilisomat megigézte Holly Black, hiszen a hónap első napjait kezdtem úgy, hogy esélyt adok A kegyetlen hercegnek, ami már fél éve pihengetett a polcomon. Természetesen annyira magával vitt az egész kreált világa az írónőnek, hogy egymás után olvastam a köteteket, nem akartam lemaradni semmiről sem.

Az első rész adott egy remek alapot, a második könyv már rendesen pörgött, így elképzelésem sem volt már, hogy mit fog tudni belerakni az író a zárókötetbe. Nos, a The Queen of Nothing – A semmi királynője az előzmények miatt pörgette rendesen a gondolataimat! Természetesen, a második rész legutolsó fejezetei megadták a kezdőlöketet, hiszen úgy döntött Cardan, teljesen felfordítja az addig kialakult érzéseket és stratégiákat, ami Jude-nak is feladta a leckét. Szóval, teljességgel készen állok, hogy Jude, nővérei, Cardan, és az Árnyudvar kémei lenyűgözzenek még egy kötet erejéig!

2024. április 21., vasárnap

A tündéri stratégia folytatódik! - könyvértékelés

Az előző bejegyzéssel egy kis kitérőt tettem a fantasy világába. Mivel annyira elvarázsolt Holly Black és Elfhon népsége, nem késlekedtem sokat a folytatással. Magam sem tudom hova tenni, hogyan tudott ennyire lebilincselni pár hegyes fülű lény, de még az első rész után megvettem a másodikat, és múlt héten beszereztem A levegő népe sorozat maradék részeit, hogy teljes legyen a gyűjtemény ismét köszi a Vintednek és a Glamour napoknak is.

Imádom ezt a borítót!

Az első rész utolsó pár oldala után kíváncsian vártam, hogy mi az, ami Jude Duarte és Cardan – immáron – nagykirály párosára vár még a második regényben. A könyves közösség véleménye szerint, The Wicked King – A gonosz király sokkal jobbra sikerült, mint a sorozat nyitó része. Szóval megvolt az alaphangulat, amivel nekivágtam az olvasásnak. Már kezdésként imádtam a szép borítóját, ami valahol sejteti, hogy ugyan mi is vár a főszereplőkre…

2024. április 14., vasárnap

Rabul ejtettek a tündérek - könyvértékelés

Az évek során megtaláltam a zsáneremet könyvek terén, ami nem más, mint a new adult. Ugyan már kinőttem ezt a korosztályt is, de valahogy könnyen tudok azonosulni a fiatal felnőttek problémáival. Persze, néha igénylek más műfajból is regényeket, legyen az romantikus, vagy ifjúsági. Viszont valahogy a fantasy műfaja nagyon távol áll tőlem. Nem érzem azt, hogy le tudna kötni közel a harminchoz a tündérek meg manók világa, valahogy számomra ezek túlságosan meseszerű dolgok. De vajon miért is említem meg pont ezt szegmensét a próza műveknek? Vajon miért?

Holly Black kifejezetten fantasy műfajban utazik, főként ifjúsági regények kerültek kiadásra tőle. Már egy ideje láttam felbukkanni itt-ott egy trilógiáját, de legyintettem rá, hogy jó, hát ilyen tündéres meseszerű valami engem miért is érdekelne? Nyilván ez nálam úgy működik, hogy ideig-óráig tudok ellenállni a felkapottságnak, aztán ahogy lecseng a hullám, én is beadom a derekamat… Na, pontosan így került hozzám A levegő népe trilógia első része, The Cruel Prince, azaz A kegyetlen herceg kötete. Sikerült ezt is jutányos áron megszerezem másodkézből, illetve már a második regényre is lecsaptam így, hála a Vinted-nek.

Utoljára 2013-ban olvastam ilyen „másik” világról, akkor Rachel Vincent Vérmacskák sorozatát kezdtem el. Egy kötetig jutottam, amit 18 éves fejjel valahol élveztem is, de azóta se tudtam rávenni magamat, hogy esetleg folytassam a sorozatot. Tehát jóformán 11 éve (!!!) nem kalandoztam el a fantasy regények világába, így kicsit félve, de ugyanakkor izgatottan vettem a kezembe Black könyvét. Vajon megéri az a hype, ami körülötte van? Tényleg annyira jó?

2024. április 2., kedd

A szerelem mégsem vak! - könyvértékelés

Baráth Viktória munkásságával két éve, egy nagyon jó barátnőmnek köszönhetően ismerkedtem meg. Ajándékba kaptam tőle egy regényt az írónőtől, az Első tánc teljesen elragadott, imádtam a fordulatosságát, hogy épp nem tudtam eldönteni hova fog kifutni a szerelmi szál, mellette pedig a művészet is hangsúlyos szerepet kapott. Tavalyi évre is jutott egy ajándék könyv, akkor az Egy év Rómában című, ami ismételten az ujja köré csavart teljes egészében engem!


A tendenciát követve, tavaly karácsonyra szintén a barátnőm meglepett egy Baráth Viki regénnyel, mégpedig az Egymás szemében című történettel! Nagyon megörültem neki, hiszen a korábbi könyvei tetszettek, így biztos voltam abban, hogy ez sem fog csalódást okozni. Mivel nem olyan hosszú, gondoltam jó kis kikapcsolódás lesz így a kora tavaszi időszakban.

2024. március 24., vasárnap

Megtévesztő csillogás - könyvértékelés

Tavaly nyáron beszereztem két e-könyvet is. Az egyik egy rubin pöttyös volt, a másikon pedig böngészés közben akadt meg a szemem. Akkor éppen a Spanyol szerelmi átverést olvastam, és bevallom őszintén, vonzott Ava Wilder regényének a borítója. Hasonló grafikája miatt azt gondoltam, hogy egy laza, humoros kis sztorit kapok, így nem haboztam a vásárlásnál. Az írónak csak ez az egy könyve jelent meg hazánkban, valamint külföldön is csak ezen kívül egy másik regénye van, de miért ne adnék neki esélyt, amikor szeretem az újdonságokat?


Ugyan a napfényes, meleg időszakban nem kerítettem sort az olvasására, gondoltam most, hogy már tovább tartanak a nappalok, bevetem ezt a vidám borítós regényt. A Nagy vetítés Hollywoodban című könyvvel a filmes világba ugorhat az olvasó fejest, így kíváncsian vártam, hogy mi fog ebből kisülni. Úgyhogy fogtam is az újonnan kidekorált olvasómat igen, túl sok tiktok videót néztem, és nem késlekedtem az olvasatlan könyveim számának lefaragásával!

2024. március 12., kedd

Megjavítani azt, ami elromlott - könyvértékelés

Emlékeztek, hogy írtam az előző bejegyzés végén, hogy valami vidámabbra vágytam a pszicho-thriller után? Hogy miért Colleen Hoover könyvhöz nyúltam ilyen célból, én sem tudom…

Tavalyi év elején olvastam utoljára Colleen Hoover tollából, akkor az Egy nap talán sorozatot vettem elő, hiszen teljessé vált a trilógia a polcomon. Végül azóta nem éreztem a késztetést a műveire. Mindig elterveztem, hogy na, most folytatom a CoHo hullámot, aztán alább hagyott a lelkesedésem. Valahogy nem kaptam az utolsóként olvasott könyveitől azt az igazi „CoHo érzést”, amit anno megszerettem a munkásságában… Közben egyre több olyan vélemény jött szembe velem a „book-tok” közösségen belül, hogy Hoover munkássága káros, mert olyan dolgokat romantizál, amit nagyon nem kellene – például a Velünk véget ér című regényében a kapcsolaton belüli erőszakot – és túl nagy a hype az író körül. A második felével valahol egyet is tudok érteni, hiába szeretem a könyveit, bár nem olvastam mindet és nem mindegyik fogott meg annyira. Az első felében is látok igazságot, de ennyi erővel akkor mennyi olyan könyv van, ami még ennél is károsabb? Nyilván, ízlések és pofonok, szokták mondani. Mindenesetre, én öt évvel ezelőtt megszerettem az írónő munkásságát, és én nem szeretnék felülni az utálat vonatra, ami most robog körbe. Annak ellenére, hogy nem mindennel értek egyet, amit megjelenít a könyveiben.


Így a hosszúra nyúlt bevezető után térjünk is át a mostani poszt alanyára. Szeretem Hoover könyveit vásárlási sorrendben olvasni ja, vannak ilyen fura szokásaim, így a soron következő a Regretting you avagy az Elrontott életek lett. 2021 decembere óta várja a kis sorát, úgyhogy épp ideje volt, hogy elővegyem. A tartalma alapján egy szimpla lélek facsarós sztorit vártam, aztán már az eleje beszippantott és sodródtam a szereplőkkel együtt az érzelmi hullámokon.

Mert bizony Morgan és Clara története keményen robog az érzelmekkel együtt hol a mélyben, hol a csúcson azon a bizonyos hullámvasúton, ahol én, mint olvasó voltam az útitársuk, és sodródtam velük.

2024. március 3., vasárnap

Szekrényből kihulló csontvázak - könyvértékelés

Többször próbálkoztam már a pszicho-thriller műfajával, de valahogy azt érzem, hogy ez nem az én terepem. Ugyan bejön a kívánt hatás, hiszen nyomaszt rendesen egy-egy ilyen történet, de akkor sem lett a kedvencem a téma. Ennek ellenére néha teszek egy kis kitérőt ilyen olvasmányok felé is. Például a Testolvasó című regény tetszett a maga módján, de a nagy népszerűséget elérő Lány a vonaton borzalmasan untatott. Louise Jensen kifejezetten ebben a műfajban utazik. Anno egy olvasós csoportban találkoztam egy regényével, ami egy hangyányit megfogott, és kívánság listás lett nálam, de ez már évekkel ezelőtti dolog.

Szóval több éve ücsörgött a listám élén a könyv, majd egy kedves barátnőm meglepett ezzel a művel – és egy másik krimivel, ami még mindig vár az olvasására – úgyhogy a listás helyet felváltotta a polcomon való várakozása. Hiszen A béranya egészen eddig várt a sorára. Úgy gondoltam, ha már így az olvasatlan könyveim számát faragom le, ideje ennek is engednem.

Egy kis baki: amikor kezembe vettem a könyvet, hogy olvassam, elkezdtem a borítóját tisztogatni, azt hittem összekentem piros ételfestékkel a süti sütés után. Aztán rájöttem, hogy az eredetileg a borítón van, és egy vérfolt az a kis babacipőn.

A regény alapját a gyermekvállalási problémák adják, hiszen Kat és férje, Nick számára nem adatik meg a gyermekáldás. A történet elején épp második örökbefogadásuk hiúsul meg sajnos, ami igencsak megviseli Kathrine-t. Ez többször jelenik meg, ahogy halad előre a regény, például egy üzletben felveszi valaki síró gyermekét szó nélkül, vagy random gyermeksírásra ébred éjjel. A segítség egy rég nem látott ismerőstől érkezik: Lisa ugyanabba a városba kerül, mint ahol Kat is él. Kiderül, hogy korábban volt béranya, és ennyi év után is segítséget nyújtana régi barátnőjének, így Kat kész elfogadni a lány ajánlatát.

2024. február 25., vasárnap

Vihar után egy kis szivárvány - könyvértékelés

Tavalyi év elején, vagy talán a 2022-es év végén böngésztem a Könyvmolyképző oldalán a kínálatot. Az új megjelenések között találtam rá J. J. McAvoy regényére. Akkor nem csaptam le egyből rá, mondván majd később megveszem. Aztán elmaradt, mivel az akkori karácsonyt kicsit túltoltam könyvek terén. Igen, néha nálam is előfordul.

A sorozat Rubin Pöttyös kategóriájáért rajongva végül elcsábultam a Black Rainbow avagy a Fekete szivárvány kötetért. Zsánerem az, amit a fülszöveg ígér, így tavaly tavasszal sikerült meglehetősen jutányos áron lecsapnom rá! Mindenkinek csak ajánlani tudom, hogy használjátok a Vintedet, és más vásárlós platformot könyvek felkutatására, hiszen nagyon jó ajánlatokat lehet kifogni!

Az író nem húzta az időt, egyből az első fejezettel a lecsóba csapott. Thea Cunning egy bárban ismerkedik meg a vonzó sráccal, aki egy szál gitárral tart előadást, ami után meghívja a lányt italra. Levi Black a tettek mezejére lépve felviszi magához a lányt. Egyezséget kötnek: egy hetet töltenek együtt, hirtelen jött viszonyuk a hét nap elteltével viszont semmissé válik, utána már nem tartják a kapcsolatot.

2024. február 18., vasárnap

Az élet tényleg Nem egyszerű - könyvértékelés

Ahogy a legtöbb könyvmolynál, úgy nálam sem múlhat el úgy karácsony, hogy ne lapulna legalább egy kötet a karácsonyfa alatt. Amikor megláttam, hogy Leiner Laura új könyvet tervez kiadni, és elolvastam a tartalmát, éreztem, hogy na EZ tényleg az én regényem lesz! Ugyan az írónő műveire egyfajta komfort könyvekként tekintek, aztán valahogy mindig megcsap az érzés, hogy én ebből már kinőttem. Hiszen Laura remekül ért a tinédzserek nyelvén, és a problémáikkal foglalkozó történeteket ír meg. Nem mindig tökéletesen leszögezném, hogy ez az én véleményem!!, de tagadhatatlan szerintem, hogy sok fiatalt ér el regényei által, és nem egyszer olvastam már véleményként, hogy miatta szerették meg az olvasást, vagy épp szoktak rá vissza.


Az utolsó könyve, a 40 nyári nap után úgy éreztem, hogy kellene valami más tőle. Aztán jött a Nem egyszerű, ahol már huszonévesek a főszereplők, a felnőtt életük épp hogy elkezdődött, annak minden nehézségével együtt. Azért néhány elvárásom volt a történettel kapcsolatban, de azt borítékoltam magamnak, hogy remekül fogok szórakozni.

2024. február 11., vasárnap

Együtt, az akadályok ellenére is! - könyvértékelés

Elle Kennedy művei iránti rajongásomnak engedve tavalyi évzárásként olvastam el Sarina Bowen-nel közös könyvét, ami a Him – Ez a srác volt. Nagyon vegyes érzéseim voltak a sztorival kapcsolatban, hiszen egyik percben mondtam, hogy áh nem, ez nekem túl sok, majd következő fejezetnél szerettem, mert annyira érzelmesek voltak a srácok. Akkor úgy tettem le, hogy jó, ülepedik picit, aztán ránézek talán a folytatásra.

Nagyon pörgetem az újév beköszöntével az olvasatlan könyveim számának lefaragását, de úgy gondoltam most egy kicsit letérhetek erről az útról. Sajnos használtam nem tudtam a folytatást levadászni, így az e-könyv mellett döntöttem. Igen, még működik a Kindle-öm, idén szeretném jobban kihasználni. Szóval gondoltam ideje új esélyt adnom Ryan és Jamie párosának, méghozzá az Us – Mi című regényben!

Figyelem! Ismét egy homoszexuális párossal foglalkozó regényt fogok boncolgatni, ha korábban nem találkoztál volna nálam Wes-szel és Jamie-vel.

Az előző könyv utáni vegyes érzéseimet félretéve kicsit pozitívabban indultam ennek neki. Az elképzeléseimhez mérten meglepően mást kaptam most az írónőktől, amit egyáltalán nem bántam! Az első rész befejezését követően kíváncsian vártam, hogy mit fog rejtegetni a srácok számára a közös életük.

2024. február 4., vasárnap

Rövid csók - könyvértékelés

Nemrégiben írtam arról a könyvről, ami tavaly nyáron abszolút szerelem volt számomra a borítója és az éldekorált kiadása miatt. Monica Murphy regényével nyitottam az idei évemet, ami a hibái ellenére azért tetszett. Az Egymillió csók egy életen át egy középiskolás pár egymásra találását mutatta be, Wren és Crew főszereplésével. Wren számomra egy kicsit idegesítő karakter volt, de a végére azért megtalálta a saját útját és én is felülkerekedtem azon, hogy irritál. Nem akarok újra belekezdeni az összefoglalásába a könyvnek, hiszen felkerült már a bejegyzés róla.

Ahogy a neten kutakodtam a Lancester középiskola további részei után, úgy gondoltam, talán valamikor majd adok egy esélyt Whit Lancester történetének is, hiszen a sorozat első részében ő a főszereplő. Na, de ami jobban felkeltette figyelmemet, az a Birthday Kisses, avagy a Születésnapi csókok vékonyka kis kötete volt.

Ez egy ráadás novella az Egymillió csók egy életen át könyvhöz, így nem késlekedtem sokat, az újév első vásárlásaként be is szereztem. Ugyan, a maga 96 oldalas terjedelmével akár a korábbi olvasmányom mellett is bőven belefért volna, de nem akartam keverni a dolgokat. Egy vasárnap délután leültem, hogy elolvassam ezt is. Hát, eléggé meglepett, amikor végeztem vele.

Rövid terjedelme miatt nem tervezek egy komplett bejegyzést megírni róla, illetve nagyon spoilerezni sem szeretnék, de gondoltam mégis csak legyen egy poszt belőle, ha már az olvasási élményeimet osztom itt meg.

2024. január 27., szombat

Lakótárs kerestetik! - könyvértékelés

2021-ben több egyéb felkapott könyv mellett kettő darab maradt meg nekem nagyon. Az egyik K. A. Tucker regénye (remélem végre erre is sort kerítek az idei évben és hozom a bejegyzést majd róla), a másik pedig Mona Kasten könyve volt. Úton útfélen a két könyvbe botlottam, így természetesen adta magát, hogy engedve a befolyásolásnak, megvettem én is.

Szóval ebben a posztban Mona Kasten könyve lesz a téma. A Begin Again avagy az Újrakezdés egy tipikus New Adult könyvnek ígérkezett a tartalma alapján. Tudjátok, hogy ezek a könyvek a kedvenceim, de valahogy másfél éve a polcomon vár a sorára. 2024-et úgy indítottam, hogy időt szántam végre arra a könyvre, amit tavaly nyár óta halogattam, hiába szeretem bele a borítójába. Gondoltam ezt a tendenciát igyekszem folytatni, így következett ez a regény.

Nem tudom számon tartani már, hogy mennyi ilyen műfajú regényt olvastam, szóval nagyjából volt egy adott elvárásom, amit megspékelt a sztori terjedelme. Valahogy az elején nem éreztem azt a lendületet, amit szerettem volna, de szerencsére hamar felvettem a fonalat a cselekményt illetően.

2024. január 21., vasárnap

Egymillió gondolat - könyvértékelés

Egy nyári este a Tiktokot pörgetve szembe jött velem egy könyv. Többször is. Nem igazán találkoztam még Monica Murphy könyveivel (utólag jöttem rá, hogy mégis, csak akkor nem hozzá kötöttem azokat a regényeket), de borzalmasan megfogott magának a regény borítója, valamint a szép, éldekorált kiadása.

Ahogy néztem, nagyon felkapott lett az Egymillió csók egy életen át. Akkor beleolvastam a fülszövegébe, és éreztem, hogy ez már jócskán nem az én korosztályomat célozza elsődlegesen. De egyszerűen a gyengéim a gazdag kölykök drámázása és bimbódzó románca – akár egyetemi, akár középiskolai berkekben -, így pont én nem tudtam kihagyni, hogy ne szerezzem meg a regényt!

Nagyjából volt elképzelésem mit is fogok kapni a könyvvel ténylegesen. Sőt, valahol izgalommal is fogott el, viszont nem álltam neki azonnal az olvasásának, és mindig más irányba indultam el. De gondoltam remek kezdése lesz a 2024-es évemnek ez a terjedelmes mű. Ami szerintem egyáltalán nem lenne több mint 500 oldal, ha máshogy tördelték volna. Ez gondolom az élfestés miatt alakult így, vékonyabb könyvön nem mutattak volna igazán a csók nyomok.

2024. január 14., vasárnap

Már megint a jéghoki - könyvértékelés

Már egy jó ideje látókörömben van a mai bejegyzésem alanya, de eddig egy icipicit tartottam tőle. Elle Kennedy régóta a kedvenc íróm, még az Erin Watt duóban – ahol Jen Frederick mellé társult - való alkotása nyert meg, aztán szólóban is elkezdtem tőle olvasni. Gondoltam, párban imádtam, amit csinált, nyitottam afelé, hogy megnézzem, Sarina Bowen mellett mit tud produkálni. Az Off-Campus sorozat hoki csapatáért egyenesen rajongok, így a témánál maradva bíztam a könyv sikerességében.

A borító egyáltalán nem lepett meg, még passzol is a tematikához a Him – Ez a srác esetében. Nyitott vagyok újdonságokra, így beszereztem Vintedről nagyon kedvező áron. A 2023-as év végére remek kikapcsolódást várva tőle, lekaptam a polcomról, hátha sikerül mellé beszorítani még egy olvasmányt, hiszen nem olyan hosszú a könyv. Nem, nem sikerült.

Figyelem! A történetben homoszexuális pár szerepel, így erről (is) fog szólni ez a bejegyzés!

Molyos adatlapja szerint mai napig 92%-on van a könyv, beleolvasva az értékelésekbe, nagyon sokan kedvelték is. Nem vagyok ellene az azonos nemű szerelemnek, több olyan könyv volt már a kezemben, ahol találkoztam ilyen mellékszereplőkkel. Vagy például ott volt a Vörös, fehér és királykék, amiben egész aranyosan volt ábrázolva a téma ezért sem értem, hogyan került a rubin pöttyös kategóriába. Itt volt némi elképzelésem, hogyan fog az egész kapcsolat megjelenni, de nem pont arra számítottam, amit kaptam.

2024. január 5., péntek

Egy újabb komfort könyv - könyvértékelés

Mivel az október-november hónapjaimat az egyik kedvenc trilógiámmal töltöttem, ami a Royal családhoz kapcsolódik, hasonló komfortos könyvre vágytam. Tavalyi évben olvastam utoljára Vi Keeland és Penelope Ward tollából közös alkotást. Ugyan mindegyik regényükben érződik, hogy egy kaptafára vannak készítve, de egyszerűen annyira imádom a szerző páros lendületét, humorát, és írói stílusát, hogy mindig megvesznek kilóra. Szóval, egyenes út vezetett a polcomon lévő még olvasatlan könyvhöz a hölgyektől.

Már elkezdtem gépelni, hogy egy friss megjelenést fogtam a kezembe, aztán gyorsan megnéztem, és szembesültem vele, hogy már 2022 év elején megérkezett hozzám a Park Avenue Player vagyis a Szerelem a Park Avenue-n kötete. Szóval nem annyira friss a megjelenés, de az élmény az annál inkább. Mivel több könyvön vagyok már túl a párostól, tudtam, mire számíthatok: humor, évődés a két főszereplő között, pattogó feszültség, és végül szerelem, de előtte egy kemény fordulat. És most pont erre vágytam!